• 18 GRU 15

  Mikołajki to czas wyjątkowy, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością cały rok. W tym dniu Święty Mikołaj nie zapomniał również o małych pacjentach Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i przybył tam 7 grudnia, aby obdarować kolorowymi paczkami ze słodkościami i zabawkami oraz sprawić, żeby na buziach dzieci, mimo choroby, pojawił się uśmiech.

  W pierwszej kolejności Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził Oddział Neonatologiczny, gdzie na ręce świeżo upieczonych mam przekazał podarunki dla pociech. Następnie udał się na Oddział Dziecięcy, aby wręczyć wszystkim dzieciom prezenty i wypełnić świetlicę oddziałową śmiechem i wspólną zabawą. Przyjemnie było widzieć na twarzach dzieci, ale także rodziców, zaskoczenie i radość z odwiedzin tak miłego gościa.

  Mikołaj nie zapomniał w tym dniu, nawet o dorosłych pacjentach szpitala, osobach odwiedzających oraz personelu. Uśmiechnięty rozdawał wszystkim cukierki i częstował zdrowymi jabłkami.

  Tego dnia mieliśmy również przyjemność gościć Panią Ewę Rakiel i Pana Bohdana Imielę z Fundacji Raban, którzy poprowadzili dla małych pacjentów Oddziału Rehabilitacyjnego wspaniałe warsztaty rękodzielnicze. Efektem zajęć były piękne, świąteczne aniołki z filcu zdobione przez najmłodszych za pomocą koronek, wstążek, brokatu, cekinów i wszystkiego, co tylko podpowiadała dzieciom wyobraźnia. Twórcza zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i rozdaniem prezentów.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim dobrym ludziom, którzy pomogli nam w organizacji tego radosnego dnia, w szczególności Fundacji Raban, firmie HiPP, Agencji Reklamowej Brave Design, Cukierni Markiza, firmie Braun, Intermarche w Trzebnicy, firmie Sanmar, Sadom Trzebnica, Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy.

  Chociaż Mikołajki w szpitalu z pewnością nie są marzeniem żadnego z przebywających tam dzieci, to te chwile spędzone z przyjaznym, brodatym Świętym sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także nam – pracownikom szpitala zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

  Słodki poczęstunek dla najmłodszych pacjentów Oddziału RehabilitacyjnegoDSC_0787OLYMPUS DIGITAL CAMERADSC_0799OLYMPUS DIGITAL CAMERADSC_0793

  DSC_0800DSC_0885DSC_0822DSC_0835Oddział Położniczy, fot. M.MalickaMikołaj rozdaje cukierki pacjentom szpitala, fot. M.MalickaOddział Pediatryczny - Mikołaj wręcza prezenty, fot. M.Malicka1DSC_0861DSC_0855