• 10 GRU 15

  W dniu dzisiejszym o godz. 10.00 Komitet Protestacyjny postanowił zwrócić się do Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka z prośbą o interwencję w sprawie paraliżu decyzyjnego dotyczącego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Radzie Powiatu Trzebnickiego.

  Z radością przyjęliśmy natychmiastową reakcję Pana Wojewody i potwierdzenie spotkania jeszcze w dniu dzisiejszym. Na spotkanie z Panem Wojewodą Komitet Protestacyjny wydelegował: Panią Halinę Łabno – Szefową Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Panią Elwirę Stępkowską – Wiceszefową Zakładowej Organizacji Związkowej SOLIDARNOŚĆ, Panią Renatę Marcińczuk – przedstawicielkę Organizacji Związkowej Techników Elektroradiologii, Pana Doktora Henryka Szymańskiego – Przewodniczącego Komitetu oraz Pana Zbigniewa Stabiszewskiego – doradcę Dyrektora Szpitala. Wręczono Panu Wojewodzie postulaty protestujących pracowników skierowane do Radnych Powiatu trzebnickiego.

  W trwającym ponad godzinę spotkaniu z zespołem współpracowników Wojewody, a przede wszystkim z Panem Wojewodą, reprezentanci załogi Szpitala mieli możliwość zaprezentować aktualną, bardzo trudną sytuację Szpitala oraz opieszałość Radnych Powiatu Trzebnickiego w realnych  decyzjach dotyczących ratowania naszej placówki.  Szpital nie zapewni  pacjentom opieki ani  pracownikom pracy za pomocą mglistych obietnic radnych jakie są składane w uchwałach nic konkretnego nie wnoszących .

  Pan Wojewoda wyraził wolę, w miarę swoich możliwości, włączenia się w zażegnanie kryzysowej sytuacji. Jednocześnie Pan Wojewoda przyjął zaproszenie reprezentantów załogi do złożenia wizyty  w Szpitalu w najbliższych dniach. Termin przyjazdu i spotkania z personelem Szpitala zostanie uzgodniony w najbliższy poniedziałek.

  Komitet Protestacyjny w imieniu wszystkich zainteresowanych ratowaniem Szpitala serdecznie dziękuje Panu Wojewodzie za dzisiejsze spotkanie i bardzo merytoryczną rozmowę.

  Ufamy, że możemy liczyć na Pana Wojewodę w rozwiązaniu problemu inercji decyzyjnej Rady Powiatu Trzebnickiego i na  włączenie się w ratowanie naszego Szpitala.

   Komitet Protestacyjny

  Poniżej przedstawiamy pismo do Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka

  Pismo do Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka