• 03 CZE 15

1 czerwca to wyjątkowy dzień – moment, na który czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci.

Dyrekcja Szpitala wraz z personelem postanowili udowodnić, że nawet w szpitalu ten dzień można spędzić pozytywnie i przygotowali wiele niespodzianek dla swoich najmłodszych podopiecznych.

W godzinach porannych Przełożona Pielęgniarek wraz z załogą odwiedziły Oddział Neonatologiczny, gdzie na ręce szczęśliwych mam wręczyli upominki nowo narodzonym dzieciom. Świeżo upieczone mamy również otrzymały podarunki w postaci zdrowych przekąsek.

Następnie udali się do starszych dzieci (Oddział Pediatryczny), którym wiele radości przyniosły przekazane prezenty. Jakże pięknym widokiem była radość i zaskoczenie w oczach dzieci!

W tym szczególnym dniu mieliśmy również przyjemność gościć – na zaproszenie Dyrektora Piotra Dytko –  dwie wspaniałe koordynatorki projektu Narodowego Forum Muzyki „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. Panie Anna Wilczyńska i Dorota Sosna podczas spotkania z pielęgniarkami, położnymi i lekarzami wskazywały jak ważny jest dla dzieci – zarówno noworodków, jak i tych starszych – kontakt z muzyką. Celem wizyty było „zarażenie” cenną inicjatywą, jaką jest chęć śpiewania dzieciom, czego efektem stały się pięknie odśpiewane kołysanki przez uczestniczących w spotkaniu pracowników.

W godzinach popołudniowych przy udziale zaproszonych Pań odbyły się śpiewające zabawy i konkursy na Oddziale Rehabilitacji. Sala wypełniła się po brzegi 42 młodszymi pacjentami tegoż oddziału, którzy aktywnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu. Ponad godzinna twórcza zabawa zakończyła się poczęstunkiem i rozdaniem prezentów, które niezwykle zaskoczyły dzieci.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom tego szczególnego wydarzenia za ich gest i wsparcie.
    W szczególności dziękujemy: Fundacji Golden Tulip za ufundowanie pendrive’ów wszystkim podopiecznym Oddziału Rehabilitacji, firmie FM GROUP Polska za przekazanie magicznie pachnących mydełek, firmie Canpol za wsparcie w postaci kolorowych akcesoriów dziecięcych (zabawki, miseczki, kubki) oraz firmie HiPP za ofiarowanie zdrowych przekąsek i kosmetyków pielęgnacyjnych.

Świętowanie tego ważnego dnia, które odbyło się po raz pierwszy w naszym Szpitalu oraz wspólna zabawa przyniosły wiele radości nie tylko dzieciom, także i nam – personelowi zaangażowanemu w jego zorganizowanie.

DSC_0011DSC_0058aDSC_0041aDSC_0016aDSC_0031aDSC_0068aDSC_006220150601_13355420150601_13365720150601_141852DSC_0130aDSC_0134DSC_0141DSC_0139DSC_011920150601_1423381DSC_0083aDSC_0206DSC_0187