• 27 LUT 20

W trosce o dobro i bezpieczeństwo naszych Pacjentów Trzebnicki Szpital przyłączył się do akcji „KOPERTA ŻYCIA”.

Już od stycznia br., można się zgłaszać po Kopertę Życia do Szpitala w Trzebnicy. Koordynatorem i pomysłodawcą jest Pełnomocnik Dyrektora ds. praw pacjenta Pani Marlena Cielińska-Dziadosz.
    Akcja polega na stworzeniu i rozdaniu, głównie osobom starszym, samotnym oraz przewlekle chorym koperty, która zawiera informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, grupie krwi, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Jest to świetny, niejednokrotnie jedyny sposób na bezzwłoczne postawienie diagnozy oraz podjęcie odpowiednich czynności ratunkowych.
    Uzupełnioną kartę informacyjną umieszcza się w lodówce, w specjalnej plastikowej kopercie, na drzwiach lodówki natomiast przyczepia się magnes z napisem „TU JEST KOPERTA ŻYCIA”.

86192603_2691013354279122_1341414940484829184_o