• 02 MAJ 17

Zespół znakomitych specjalistów – lekarzy z Trzebnicy należy do światowej czołówki. Trzebnicki Szpital to miejsce, w którym ludzie odzyskują ręce. W dniu 15 kwietnia 2017 roku w telewizji TVN został wyemitowany program „36,6”, który poprowadziła Ewa Drzyzga.
    W programie przedstawiono sylwetki pacjentów, spektakularne osiągnięcia naszych wspaniałych specjalistów.
    Ordynator oddziału prof. dr hab. n. med. Jerzy Jabłecki opowiadał o pierwszym przeszczepie, którego podjął się wraz z zespołem w 2006 r. Jak mówi prof. Jabłecki „w ciągu 12 godzin udało się zmobilizować zespół, udało się zmobilizować Pana Leszka Opokę, czyli naszego pierwszego biorcę”           i przeprowadzić pomyślnie transplantację. Dwa lata później, kobiecą rękę przyszyli Damianowi Szwedzie. Jak mawiają współpracownicy Profesora, jest on nie tylko ich Szefem, ale także „ojcem zawodowym”, człowiekiem niespożytej energii i olbrzymiego zapału. Każda operacja od zespołu wymaga niesamowitego skupienia, wywołuje ogromne emocje dla ich rozładowania zespół słucha muzyki, która jest balsamem dla ich umysłu. Jako zgrany zespół opowiadają, że niesamowitym momentem jest to, kiedy przyszyta ręka nabiera koloru.
    Trzebniccy specjaliści to ludzie z pasją, robią to co lubią i najważniejsze to co umieją.

Odcinek o Trzebnickich Specjalistach możecie Państwo obejrzeć pod adresem:

• 36,6, Odcinek 3 online | Oglądaj w Player.pl!