• 20 KWI 16

  W kwestii tak kluczowej jak zdrowie, aby skutecznie pomóc naszym Pacjentom często poszukujemy właściwych, najlepszych rozwiązań. Takim korzystnym rozwiązaniem, w przypadku Pacjenta z Oddziału Chirurgii naszego Szpitala, okazało się zastosowanie terapii ozonowej.

  Ozonoterapia to nowoczesna metoda leczenia mieszaniną tlenowo – ozonową. Podczas rozpadu uwalnia bardzo aktywny tlen atomowy, który niszczy wszelkie bakterie, chorobotwórcze grzyby i wirusy, jednocześnie natlenia tkanki oraz przyspiesza i ułatwia komórkowe procesy odnowy.

  Za pomocą ozonoterapii leczy się m. in. trudno gojące się rany, przetoki, oparzenia, owrzodzenia, przewlekłe infekcje.

  Dr Maciej Paruzel, który w codzienną pracę chirurga wkłada zdobywaną latami wiedzę i doświadczenie, zastosował aplikację ozonu u Pana Marcina, u którego leczenie rutynowe przez ostatnie lata nie dało zadowalających wyników. U Pacjenta stosowano wcześniej wieloprofilową antybiotykoterapię, terapię fagami oraz leczenie operacyjne zakażenia kości udowej oraz tkanek otaczających. Jednak terapia standardowa nie przyniosła w pełni oczekiwanego efektu. Ozonoterapia przyczyniła się do polepszenia stanu ogólnego Pacjenta, zniszczyła objawy infekcji, zmniejszył się obrzęk tkanek uda i ilość wysięku z rany. W badaniach laboratoryjnych odnotowano ustąpienie wykładników stanu zapalnego. Uszczęśliwiony Pacjent zgłosił ustąpienie dolegliwości bólowych i po kilku dniach terapii podjął próbę chodzenia.

  Jesteśmy dumni z faktu, że personel medyczny naszego Szpitala stale dąży do podwyższania standardu usług medycznych, pogłębia wiedzę i rozwija się, zapewniając Pacjentom bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

  Ozon.3Ozon Ozon.4