• 07 MAR 16

W czwartek 3 marca br. odbyło się spotkanie ordynatorów oddziałów noworodkowych ościennych szpitali współpracujących z naszą placówką.
    Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania dobrze wyposażonego oddziału neonatologicznego i bloku porodowego. Podczas spotkania dr Bogumiła Lubieniecka – Kierownik Oddziału Neonatologicznego tutejszego Szpitala – przedstawiła prezentację obrazującą dotychczasowe dokonania oddziału oraz ofertę pomocy medycznej noworodkom powyżej 32 tygodnia wieku płodowego w przypadkach średniej patologii. Nasz oddział neonatologiczny oferuje możliwość leczenia noworodków chorych, wcześniaków, a także tych wymagających poszerzenia diagnostyki, intensywnego nadzoru. Z myślą o noworodkach chorych oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt m.in. respiratory, inkubatory, aparat Infant Flow z inkubatorem transportowym, pulsometry, pompy infuzyjne, przewoźny aparat RTG czy pracownię żywienia pozajelitowego z komorą laminarną. Obecna na spotkaniu dr n. med. Małgorzata Czyżewska – wojewódzki konsultant ds. neonatologii zachęcała zaproszonych gości do korzystania ze specjalistycznych świadczeń oferowanych przez trzebnicki oddział neonatologiczny.
    Na oddziale ginekologiczno-położniczym i neonatologicznym naszego Szpitala wykonywane są świadczenia z zakresu II stopnia referencyjności, a to oznacza, że w razie najmniejszej komplikacji zarówno matka, jak i dziecko mogą liczyć na specjalistyczną pomoc medyczną, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa rodzącej i jej rodzinie. Wyżej wymienione oddziały posiadają pozytywne opinie konsultantów wojewódzkich z zakresu neonatologii oraz ginekologii i położnictwa – Pani dr n. med. Małgorzaty Czyżewskiej oraz Prof. dr hab. Mariusza Zimmera. Tworzy się się realna perspektywa trwałego włączenia naszego Szpitala do mapy zabezpieczenia opieki perinatalnej Dolnego Śląska tworzonej przez wyżej wymienionych konsultantów.

IMG_0123IMG_0127IMG_0132IMG_0135IMG_0139