• 07 LIS 16

Sukces lekarzy z Trzebnicy! Pacjentowi, który trafił do szpitala z rozległą pourazową martwicą skóry stawu kolanowego z odsłonięciem więzadła           i rzepki stawu kolanowego, groziła amputacja kończyny dolnej. Trzebniccy specjaliści zrobili wszystko, aby do amputacji nie doszło. To dzięki wspaniałemu zespołowi trzebnickich chirurgów pod przewodnictwem dr Macieja Paruzela, któremu asystował dr Leszek Kaczmarzyk i dr Tobiasz Szajerka.
    Lekarze wykonali płat skórny pokrywający ubytek tkanek wspomagany hirudoterapią czyli terapią w której leczenie wspomaga się pijawkami. Płat wgoił się bardzo dobrze w nowym miejscu. Uratowano w ten sposób nogę pacjenta!

Warto wspomnieć, że dr Maciej Paruzel jest specjalistą w dziedzinie hirudoterapii! Jest także absolwentem Rosyjskiej Akademii Hirudoterapii w St. Petersburgu a zarazem prezesem Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego.
    Autor pierwszej medycznej książki pt. „ Zarys hirudoterapii praktycznej”.

GRATULUJEMY SUKCESU!

14991169_10202299142115945_5638234366198352434_o

Kończyna przed i po operacji. Hirudoterapia.