• 19 MAJ 16

W dniu 18 maja br. mieliśmy przyjemność gościć nowego konsultanta wojewódzkiego ds. położnictwa i ginekologii – prof. dr hab. n. med. Mariana Stanisława Gabrysia. Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami naszej placówki, starającej się o wyższy stopień referencyjności.

Podczas zwiedzania oddziału ginekologiczno-położniczego, zaplecza laboratoryjno-diagnostycznego oraz operacyjnego Pan Profesor bardzo wysoko i pozytywnie ocenił warunki lokalowe, wyposażenie, zaangażowanie i kwalifikacje personelu medycznego oraz poziom udzielanych świadczeń. Nasz gość był pod dużym wrażeniem sposobu prowadzenia oddziału.

Cieszy nas fakt, że starania i ciągła praca nad wysokimi standardami w świadczeniu usług została tak korzystnie i przychylnie oceniona.

Tworzy się realna perspektywa trwałego włączenia naszego Szpitala w trójstopniowy system opieki perinatalnej Dolnego Śląska.

Pan profesor w trakcie wizyty w Trzebnicy miał również sposobność zwiedzić nasze lokalne perełki architektury. W towarzystwie Dyrektora Mariusza Misiuny, Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa Pawła Orzechowskiego i Kierownika Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Witolda Skrzypka zwiedził Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej oraz pocysterski klasztor sióstr Boromeuszek.

Doszło również do spotkania z Panem Burmistrzem Markiem Długozimą i Sekretarzem Danielem Buczakiem, podczas którego poruszono istotne dla Szpitala problemy.